Yaşam Hattı

Yaşam Hattı Faydaları
Yüksek yerlerde çalışanlar için yaşam hattı hayati önem taşımaktadır. Yaşam hattı için öncelikle belli eğitim almak gerekmektedir. Halat tutucu, emniyet kemeri gibi malzemeler kullanılarak yaşam hattı oluşturulmaktadır. Bu hat sayesinde çalışılan alanda rahat hareket etme kabiliyeti oluşturulmaktadır. Ayrıca bu hat sayesinde çalışanların canları güvenlik altında bulunmaktadır.


Yaşam Hattı Nedir?
Yaşam hattı güvenli iniş ve çıkışa izin veren ve yüksekte çalışanları koruyan bir bağlantıdır. Yaşam hattı projelerinde personelin güvenliğinin kesintisiz olarak yapılması sağlanmaktadır. Düşüş durdurucu sistemler ya da güvenlik ağları gibi ağlar yaşam hattında çalışanların güvenliğini sağlamaktadır.


Yaşam Hattı Eğitimi
Eğitim her alanda olduğu gibi yaşam hattı için de gereklidir. Yaşam hattı eğitimi teori ve pratik bölümlerden oluşmaktadır. Eğitim içeriğinde pek çok farklı konu bulunmaktadır. Yasal mevzuatlardan başlayarak düğüm çeşitlerine kadar geniş bir yelpaze yaşam hattı içinde bulunmaktadır. Yaşam hattı eğitimine isteyen herkes katılabilir. Özellikle yüksek bölgelerde çalışanlar için bu eğitimi almak şarttır.


Yaşam Hattı Nasıl Yapılır?
Yaşam hattı bağlantısını gerçekleştirmek için öncelikle bu konuda eğitim almak gerekmektedir. Yaşam hattı gerekli eğitimin uygulamalı olarak alınmasından sonra profesyonel biçimde gerçekleştirilir. Burada emniyet kuralları harfiyen yerine getirilmelidir. Aksi halde sıkıntılı sonuçlar oluşabilir. Yaşam hattı konusunda bir takım ayrıntılar gözden kaçmamalıdır. Yaşam hattı kurulduktan sonra çalışmalara başlanmalıdır. Yaşam hattı kurulumu sonrasında çalışma alanı rahat bir hal alacaktır.

Güvenlik Ağı Konsolları

Güvenlik Ağı Konsolları

İnşaatlarda işçilerin düşerek yaralandıkları ya da ölüme neden olan en büyük tehlikelerden biridir. Bu sebeple şantiyelerde Yüksekten Düşme Riski olan yerlere, boşluklara mutlaka güvenlik ağı takılarak kapatılması gereklidir.Toplu Önlem için Güvenlik Ağı önemlidir. İş Güvenliği Firmaları Montajını yaptıkları Güvenlik Ağını CE EN 1263 Standartının direktiflerine uygun yapmalıdır.